Nie jest tajemnicą, że części samochodowe zużywają się w trakcie eksploatacji i wymagają wymiany. Niestety, niektóre z nich nie należą do tanich i kupno nowych, oryginalnych wiąże się ze sporym wydatkiem. O wiele tańszą alternatywą jest regeneracja, którą można przeprowadzić w przypadku niektórych części, pod warunkiem że zużycie lub uszkodzenia na taki zabieg pozwalają. Części regenerowane posiadają identyczne lub zbliżone parametry do części nowych i udzielamy na nie 12 lub 24 miesięcznej pisemnej gwarancji.

Jesteśmy w stanie pomóc Państwu w regeneracji poniższych komponentów:

Turbosprężarki

Turbo to jedna z najczęściej regenerowanych części samochodowych. Jej przyspieszone zużycie może być spowodowane niewłaaściwym użytkowaniem lub uszkodzeniem. Regeneracja musi być wykonana niezmiernie precyzyjnie i polega na dokładnym wyczyszczeniu a następnie wyważeniu wirnika. Poprawnie wykonana regeneracja turbin obejmuje dodatkowo przeprowadzenie testów doważających, które zapewniają uzyskanie właściwych parametrów.

Wtryskiwacze

Proces przywrócenia sprawności wtryskiwaczom to przede wszystkim czyszczenie wszystkich elementów, wymiana końcówki rozpylacza oraz uszczelnień. Końcowym etapem jest kontrola działania poprzez testy na stanowisku badawczym.

Pompy wtryskowe / pompy wysokiego ciśnienia

Zajmujemy się regeneracją elektronicznie sterowanych pomp wtryskowych, pomop mechanicznie sterowanych oraz pomp wysokiego ciśnienia pracujących w układach Common Rail. Regenerując pompy wtryskowe wykorzystujemy tylko i wyłącznie oryginalne części zamienne. Procedura naprawy przebiega według ściśle określonych zaleceń producenta pompy.

Pompowtryskiwacze

Pompowtryskiwacz jest urządzeniem, które łączy w sobie wtryskiwacz i pompę wysokiego ciśnienia, szczegłólnie populane w samochodach osobowch marki Volkswagen. Regenerację przeprowadza się poprzez wymianę końcówki rozpylacza i wymianę uszczelnień a w szczególnych przypadkach również tłoczek i sprężynę będąca częścią układu napędu.

Maglownice

Przekładnie kierownicze czyli maglownice ulegają uszkodzeniom które mogą objawiać się poprzez luzy, stuki, wycieki oleju, całkowity lub jednostronny brak wspomagania kierowania. Wykonujemy naprawy przekładni  wspomaganych hydraulicznie, elektrycznie oraz bez wspomagania.

Koło dwumasowe

Regeneracja koła dwumasowego to oszczędność dwukrotnej wartości nowego koła, przy czym część ta po regeneracji jest pełnowartościowa i pracuje identycznie jak nowa. Oczywiście istnieje alternatywa w postaci tanich zamienników części oryginalnych. ale ich użycie może doprowadzić do uszkodzeń silnika bądź skrzyni biegów.

Wały napędowe

Regenerujemy wały napędowe do każdego typu pojazdu: zarówno samochodów osobowych, dostawczych, terenowych oraz ciężarowych jak i ciągników a także wałów przeniesienia napędu maszyn rolniczych. Możliwa jest zmiana długości wału, wymiana złącza pośredniego, uszu rurowych, podpór i krzyżaków. Potwierdzeniem dobrze wykonanej regeneracji jest komputerowe wyważenie wału. Istnieje też możliwość wykonania wału na zamówienie lub przeróbki wału w nietypowych maszynach i pojazdach.

Tylna belka

Najczęściej narażoną częścią na korodowanie jest tylna belka. Po ocenie stopnia zużycia belka jest regenerowana przez oczyszczenie z korozji po demontażu. Niektóre modele samochodów dzięki zastosowaniu ściągaczy umożliwają regenerację bez demontowania belki. Pełen zakres regeneracji obejmuje także wymianę gniazd łożysk zużywających się w czasie ekspolatacji.

Kompresory klimatyzacji

Obecnie klimatyzacja w samochodzie a nawet w ciągnikach nie jest wyznacznikiem luksusu, ale normalnym wyposażeniem takim jak np. radio. Korzystanie z dobrodziejstw tego urządzenia stało się codziennością i nikogo już nie dziwi oferowanie go w standardzie. Wielu niestety zapomina, że mechanizm klimatyzatora wymaga więcej uwagi niż tylko uzupełnienie czynnika chłodzącego. Niekiedy gorzej pracująca „klima” jest wynikiem nieprawidowej pracy sprężarki lub kompresora.

Naprawa felg

Chociaż stan polskich dróg systematycznie się poprawia, to wciąż zdarzają się miejsca w nawierzchni, których spotkanie uszkodzi felgę. W wyniku takiego uderzenia może dojść do pęknięcia felgi aluminiowej. Wprawdznie nie da się naprawić każdego typu uszkodzenia, ale podczas oględzin jesteśmy w stanie stwierdzić, czy powstałe pęknięcie lub ubytek kwalifikuje się do naprawy. Usuwanie uszkodzeń odbywa się za pomocą profesjonalnego sprzętu spawalniczego poprzez spawanie metodą TIG w osłonie aronu. Felgi, które wskutek uderzenia straciły właściwy kształt są prostowane zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej.

Piękne, błyszczące felgi potrafią być ozdobą pojazdu i nadawać mu niepowtarzalny charakter, dlatego warto zwrócić uwagę na ich zewnętrzny wygląd. Uszkodzony lakier można odtworzyć zgodnie z  oryginałem lub nadać całkowicie nowy wygląd poprzez jego zmianę w dowolnym kolorze. Każde malowanie poprzedzone jest uzupełnieniem ubytów i piaskowaniem. Wykonujemy malowanie zarówno metodą tradycyjną (mokrą) jak i proszkową. Ostateczny wygląd nadaje przezroczysty lakier zabezpieczający oraz polerowanie.

USŁUGI W GODZINĘ!

 Wymianę oleju, filtrów jak i kloców hamulcowych nie wymagają dużo czasu i jesteśmy w stanie wykonać je od ręki w ciągu 1 godziny.

Szanujemy Twój czas!

SPRAWDŹ USŁUGĘ
© Copyright 2022 NOWUM