FAP

Filtr cząstek stałych (skrót DPF od ang. diesel particulate filter lub FAP od fr. filtre à particules) jest stosowany w układzie wydechowym silników Diesla, a jego zadaniem jest oczyszczenie gazów spalinowych z cząstek sadzy i popiołu. Aktualnie montowane są we wszystkich pojazdach z tego typu silnikami zgodnie z obowiązującą normą EURO 5.

Filtr zbudowany jest z siatki ścianek powodujących osadzanie się cząstek, a jego wydajność oscyluje w granicach 85 do nawet 100%. Pozostające wewnątrz zanieczyszczenia sadzowe są spalane (regeneracja natywna) w wysokiej temperaturze (600 stopni Celsjusza). O ile sadza w tej temperaturze zostanie utleniona, popiół z oleju czy dodatków paliwa pozostaje.

W trakcie użytkowania wydajność i możliwości spalania sadzy zmniejszają się, doprowadzając do zapchania.

Wielu posiadaczy pojazdów, szczególnie użytkujących samochody na krótkich dystansach, narzeka na zapchanie filtru i pogorszenie osiągów. To właśnie brak możliwości uzyskania wysokiej temperatury na krótkich przebiegach powoduje problemy i frustruje właścicieli samochodów z filtrem cząstek stałych.

Innowacyjna technologia FH2 Semi Double wykorzystująca wodę usuwa 98,5% sadzy, popiołu oraz cząstek metalicznych, dzięki czemu filtr jest niemal jak nowy.

Czyszczenie filtrów za pomocą FH2 to tańsza, skuteczniejsza i przede wszystkim legalna alternatywa dla innych metod usuwania zanieczyszczeń z filtra, w tym modyfikacji filtrów DPF takich jak rozcinanie, wycinanie czy spawanie.

REGENERACJA FILTRA

FH2 Semi Double eliminuje problem inwazyjnych metod czyszczenia polegających na rozcinaniu filtra, używaniu szkodliwych dla środowiska środków chemicznych lub wielogodzinnego procesu czyszczącego podczas obróbki ultradźwiękowej. Metoda ta:

regeneruje filtry cząstek stałych: suche DPF, mokre FAP, katalizatory DOC oraz SCR – AdBlue

skutecznie czyści filtry samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych, rolniczych i przemysłowych;

zauważalnie zwiększa moc silnika;

eliminuje konieczność wypalania filtra podczas jazdy oraz zapobiega nieudanym próbom wypalenia;

usuwa aż do 98,5% osadów w postaci sadzy, popiołu oraz cząstek metalicznych.

USŁUGI W GODZINĘ!

 Wymianę oleju, filtrów jak i kloców hamulcowych nie wymagają dużo czasu i jesteśmy w stanie wykonać je od ręki w ciągu 1 godziny.

Szanujemy Twój czas!

SPRAWDŹ USŁUGĘ
© Copyright 2022 NOWUM